Čipy a čtečky čipů, které používáme

Vybavíme vaši budovu čipovým uzamykacím systémem. Návrh a rozpočet vypracujeme ZDARMA. Dodáme a nainstalujeme systém včetně vypracování výchozí revize. Elektronickým bezpečnostním systémům se věnujeme od roku 1992.

Moderní více krokové ověření = větší bezpečnost

Nový čipový systém by už dnes na použití čipů v režimu čtení sériového čísla neměl být založen. Moderní systémy nevyužívají sériové číslo, ale používají chráněný vnitřní sektor paměti čipu. Komunikace mezi čtečkou a čipem má více kroků, při kterých si jak čtečka, tak čip postupně ověřují, že komunikují s oprávněným partnerem.

Naše firma používá pro bytové domy nejčastěji čipy Mifare v IL chráněném režimu čtení sektorové paměti. Dosud jsme se nesetkali s tím, že by někdo dokázal vyrobit kopii tohoto čipu. Přitom cena čipu je příznivá – srovnatelná s cenou klíče, který Vám i bez karty okopírují v každém zámečnictví. Na čipy poskytujeme záruku 4 roky. Více se dozvíte na stránce cena za čipový systém.

Pro snadnější práci s čipy je vhodné, když čipy jsou opatřeny čísly. Proto jsou námi dodávané čipy opatřeny vysoce odolnou 3D samolepkou s číslem. (Tyto samolepky se používají například pro 3D reklamy na autech, takže odolávají nízkým i vysokým teplotám a neuvolní se ani při opakovaném mytí auta v myčce).

Váháte, kterou technologii vybrat? S tím vám samozřejmě poradíme. Navíc vám pomůžeme vybrat nejlepší řešení čipového uzamykacího systému pro vaši budovu. Stačí nás kontaktovat.

Pozor na zastaralé technologie

Na trhu je velký počet různých typů čipů. Ke každému typu čipu existuje jen omezený počet typů čteček, které tento čip umějí číst.

Jednotlivé čipové technologie se od sebe významně liší svojí bezpečností. Bezpečností se v daném případě rozumí především odolnost proti kopírování.

Dnes se téměř výhradě používají bezkontaktní RFID čipy. Pro načtení čipu není potřeba, aby se čip čtečky dotkl, ale postačí jeho přiblížení ke čtečce na malou vzdálenost několika cm.

Nejstarší rozšířenou technologií RFID je čipová technologie je technolgie EM Marin na frekvenci 125kHz. Nemá žádnou ochranu proti kopírování, takže tyto čipy se dají snadno kopírovat a řada pražských zámečnictví kopírování těchto čipů nabízí. Do nových instalací tyto čipy již řadu let nepatří, i když řada firem tyto čipy zákazníkům stále nabízí. Pokud dostanete nabídku, kde typ čipu není specifikován, jedná se většinou právě o tuto technologii.

Moderní čipové technlogie fungují na frekvenci 13,56 MHz. Například: Mifare, DesFire, i-Class SE. Ale ani použití modernějších čipů nepřináší automaticky vysokou odolnost proti kopírování.

Po zavedení technologií Mifare a DesFire byly v přístupových systémech poměrně dlouho používány tyto čipy bez jakékoli ochrany – v režimu čtení tzv. sériového čísla. Využívalo se skutečnosti, že každý čip měl svoje sériové číslo, které se sice dalo snadno přečíst, ale nebyly na trhu čipy, které by umožňovaly „přepsat“ sériové číslo čipu. Byla to jednoduchá, ale velice účinná ochrana proti kopírování.

To už ale bohužel několik let neplatí. A důsledkem je, že i čipy Mifare a DesFire v režimu čtení sériového čísla Vám řada zámečnickým firem okopíruje. Využívají k tomu levné čínské přípravky, které nevyžadují kvalifikovanou obsluhu.

Jsme připraveni vám poskytnout více informací a vybrat správné řešení.

ZDARMA vám vypracujeme návrh a rozpočet.